www.sofiiv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Субота, 30 вересня 2023 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Софіївський район >> Новини
Сільська амбулаторія запрацювала в Царичанському районі – Валентин Резніченко
Версія для друку Написати листа
На Дніпропетровщині відкрили ще одну амбулаторію загальної практики сімейної медицини. Вона запрацювала в селі Прядівка Царичанського району. Доступ до якісної медицини за місцем проживання тепер матимуть більше 2 тисяч мешканців. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

«У селах Дніпропетровщини відкриваються одна за одною сучасні амбулаторії. Вони відповідають новітнім технічним вимогам, енергоефективні, комфортні, з набором необхідного обладнання. Загалом буде 18 таких медзакладів. Їх зводять «з нуля» державним коштом», – зазначив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.

Наразі нова амбулаторія запрацювала у Прядівці Царичанського району. У селі не приховують радості й кажуть: на цю подію чекали не одне десятиліття.

«Раніше місцева амбулаторія розташовувалася в будівлі колишньої дільничної лікарні, зведеній ще в 70-х роках минулого століття. З двох поверхів «первинка» займала лише один. Це була стара, побита грибком і зовсім не енергоефективна будова. Аби привести її до ладу, потрібен був не ремонт, а грандіозна реконструкція. Справжнім порятунком стала для нас програма будівництва амбулаторій у сільській місцевості», – розказала завідуюча Прядівською амбулаторією Олена Семеніщенко.

Нова й комфортна амбулаторія «виросла» посеред села за лічені місяці. Вона – одноповерхова, фасад – у теплих кольорах. Кабінети світлі і просторі, оснащені всім необхідним для надання первинної меддопомоги.

Головна родзинка – телемедичне обладнання. Воно дозволить консультуватися з вузькопрофільними лікарями дистанційно, не виїжджаючи із села. Консультації онлайн готові надавати обласні медзаклади – лікарня ім. Мечникова, центр кардіології та кардіохірургії, шкіряно-венерологічний диспансер, дитяча лікарня.

В амбулаторії облаштовані маніпуляційна із зоною для лабораторної діагностики, оглядова, кабінети щеплень та перев’язочний. Планують поставити й кілька ліжок для денного стаціонару.

Прийом пацієнтів вестиме один сімейний лікар. Крім прядівчан, він обслуговуватиме жителів навколишніх сіл – Преображенки, Юр’ївки, Комарівки, Ненадівки та Семенівки.

«Раніш, аби здати елементарні аналізи, треба було човгикати до райцентру. Туди – або попутками, або машину винаймати. А щоб дістатися назад, додому, треба було встигнути на рейсовий автобус, який ходить доволі рідко, – сказала місцева мешканка Лариса Грушка. – Тепер все на місці, як-то кажуть, під боком. Дивишся на цю амбулаторію – і око радіє».

Медзаклади сучасного формату – новий стандарт у наданні первинної меддопомоги в сільській місцевості. Їх вже відкрили у Лобойківці та Іванівці Петриківського району, Придніпровському – Нікопольського.


У Прядівці відкрили нову амбулаторію


Тепер доступ до якісної медицини за місцем проживання мають більше 2 тис мешканців Царичанського району


Нова амбулаторія «виросла» посеред села за лічені місяці


Фасад – у теплих кольорах


Ґанок – із пандусом


Всередині – світлі і просторі коридори,..


..сучасні кабінети,..


..оснащені всім необхідним для надання первинної меддопомоги


В амбулаторії можна перевірити зір,..


..здати аналізи,..


..зробити кардіограму


Тепер не треба їхати до райцентру – основні медпослуги можна отримати за місцем проживання


Телемедицина відкриває нові можливості для оперативного консультування з провідними вузькопрофільними фахівцями


Серед перших пацієнтів –..


..двомісячний прядівчанин Іларіон


Олена Семеніщенко: «Справжнім порятунком стала для нас програма будівництва амбулаторій у сільській місцевості»


На Дніпропетровщині вже відкрили чотири амбулаторії, зведені за новим стандартом у наданні первинної меддопомоги в сільській місцевості
Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | АдміністраторFile Attachment Icon
ATT1I34I.JPG