www.sofiiv-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Вівторок, 16 квітня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Софіївський район >> Новини
ЗБІЛЬШЕННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ – ШЛЯХ ДО ПОКРАЩЕННЯ ДОБРОБУТУ КОЖНОГО ТА ГРОМАДИ ВЦІЛОМУ
Версія для друку Написати листа
18 січня 2017 року за участю голови районної державної адміністрації Алли Володимирівни Кисіль, заступника голови райдержадміністрації Костянтина Івановича Березнія відбулося засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення. Участь у засіданні взяли члени робочої групи та голови сільських, селищної рад. Метою робочої групи є проведення моніторингу щодо підвищення мінімальної заробітної плати і розміру оплати праці працівників бюджетної сфери в розрізі навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, культури, соціального захисту населення, інших бюджетних установ та миттєве реагування на будь-які скарги щодо керівників підприємств, які не виконують чинне законодавство. Голова державної адміністрації зупинилась на змінах у законодавсті, що стосуються виплати мінімальної заробітної плати, зауважила також, про зміни у системі фінансових санкцій за порушення трудового законодавства (100 мінімальних зарплат (320 000 грн), - недопуск державного інспектора праці до перевірки, коли вона здійснюється з метою виявлення працівників з неоформленими трудовими договорами, виплати заробітної плати без нарахування і сплати єдиного внеску (виплата зарплати у конверті). Це новий вид відповідальності! Та 30 мінімальних зарплат (96 000 грн), - за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення), змін у порядку проведення перевірок. Згідно нормативних документів з початку 2017 року місцеві державні адміністрації на відповідних територіях визначені, як органи нагляду та контролю. Органи місцевого самоврядування можуть виступати ініціаторами та займатися підготовкою перевірок, і в випадках, що стосуються дотримання законодавства про оплату праці та нелегальної зайнятості. Під час засідання Алла Володимирівна окреслила основні проблемні питання, що стоять перед владою, такі як легалізація заробітної плати та запобігання "тіньовій” зайнятості, що перед представниками місцевих органів влади стоять надзвичайно важливі і складні завдання: забезпечення виконання рішення щодо підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 грн; не допущення зрівнялівки у заробітній платі для працівників різної кваліфікації; не допущення переведення людей на неповний робочий день чи скорочення, при цьому, посилення роз’яснювальної роботи щодо виконання відповідного рішення і в приватному секторі економіки.

Головним державним ревізором-інспектором Софіївського відділення Криворізької північної об’єднаної державної податкової інспекції Корецькою Тетяною Василівною було доведено до присутніх, що з 1 січня 2017 року розмір мінімальної заробітної плати становить 3200 грн. Прожитковий мінімум на 1 січня 2017 року встановлено в розмірі 1600 грн.

Утримання з заробітної плати в 2017 році будуть наступними:

    - Податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18%;
    - Військовий збір за ставкою 1,5 %.
Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподаткований дохід (заробітну плату) на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок. Податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу(заробітної плати) єдиним платіжним документом.
У відповідності до підпункту 169.4.1 та пункту 169.4 цієї статті платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги (далі ПСП). Загальна ПСП ( ознака пільги 01) в 2017 році для працездатної особи становить 50% від прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня звітного року. Тобто,
1600*50% = 800 грн.
Підвищена ПСП(пп. 169.1.3 ПКУ) - 150% (ознака пільги 02) становитиме 1200 грн.
Підвищена ПСП(пп. 169.1.4 ПКУ) - 200% (ознака пільги 03) становитиме 1600 грн.
Підвищена ПСП (пп. 169.1.2) - 100% (ознака пільги 04) становитиме 800 грн. в розрахунок на кожну дитину віком до 18 років.
Однак, граничний розмір заробітної плати, що дає право на застосування ПСП складає 2240 грн. Тобто, користуватися загальною ПСП (ознака пільги 01) мало хто зможе, хіба що ті, хто працює менше норми (неповний робочий день) та має заробіток не більше 2240 грн. Для працівників з «дитячими ПСП» (02 та 04 ознаки пільги) й більшим лімітом (4480 грн. – на двох дітей, 6720 грн. на трьох дітей) отримання ПСП є цілком реальним.
Законом України від 6 грудня 2016 року №1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» внесено низку змін до Закону України від 8 липня 2010 року № 2464 – VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», які набувають чинності з 1 січня 2017 року, зокрема щодо нарахування та сплати єдиного внеску фізичними особами – підприємцями, у тому числі тими, які обрали спрощену систему оподаткування, та особами які провадять незалежну професійну діяльність.
Починаючи з 2017 року платникам єдиного податку I групи можуть платити лише 0,5 мінімального страхового внеску, що становить 352,00 грн на місяць. Тобто для платників I групи очікується зменшення ЄСВ навантаження. (704,00*0,5) =352,00 грн. Щоправда, і в стаж для призначення пенсії такі періоди йтимуть пропорційно до сплаченої суми єдиного внеску.
Для II та III групи спрощенців сума єдиного внеску становить 704,00 грн.
Підприємці на загальній системі оподаткування та особи які провадять незалежну професійну діяльність сплачують ЄСВ у сумі 704,00 грн незалежно від того, отримували вони доходи чи ні.
З 01 січня 2017 року фізичні особи підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи підприємці, які перебувають на загальній системі оподаткування, звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони є пенсіонером за віком або інвалідом та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (частина перша статті 4 Закону № 2464 у редакції Закону № 1774). Зазначена норма не застосовується до осіб, які провадять незалежну професійну діяльність.
Якщо база нарахування єдиного внеску не перевищує розміру мінімальної зарплати, установленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати, установленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску. Тобто, як і минулоріч, роботодавцям потрібно здійснювати доплату до розміру мінімального страхового внеску. Однак при цьому слід керуватися новим розміром показника мінінімальної зарплати.
Отже, у 2017 році мінімальний страховий внесок у загальному випадку дорівнює 704,00 грн. (3200*22%).
Зазначеного правила не застосовують у разі нарахування доходів зовнішнім сумісникам, у разі нарахування зарплати прийняття чи звільнення з роботи (якщо співробітник працював неповний місяць), якщо працівник перебував у відпустці без збереження зарплати весь місяць, у разі відпустки без збереження зарплати у зв’язку з АТО.
Виконуюча обов’язки начальника управління Пенсійного фонду України в Софіївському районі Мукомелова Вікторія Леонтіївна повідомила присутнім, що Планом заходів за підсумками спільної наради Пенсійного фонду України з Державною службою України з питань праці (далі План) передбачено дії, спрямовані на забезпечення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства, що регламентує трудові відносини, оплату праці та зайнятість населення.
Зокрема Планом передбачається:
запровадження обміну інформацією в електронній формі між Пенсійним фондом України та Державною службою України з питань праці щодо додержання суб’єктами господарювання законодавства про оплату праці та зайнятості населення;
доопрацювання веб-порталу Пенсійного фонду України в частині використання його можливостей для контролю застрахованими особами відомостей про їх трудові відносини та заробітну плату, легалізації трудових відносин (статтю про роботу веб-порталу опубліковано в номері 95-96 (2284-2285) від 31.12.2016 газети „Вісті Софіївщини”);
здійснення моніторингу показників відомостей з реєстру застрахованих осіб щодо осіб, які отримують заробітну плату на рівні мінімальної для виявлення випадків переходу таких осіб на неформальні трудові відносини;
проведення роз’яснювальної роботи серед страхувальників стосовно коректного заповнення звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та надання консультацій з питань виправлення помилок у звітах.
При збільшенні кількості тих, хто працюватиме легально, зростуть внески (єдиний соціальний внесок) у Пенсійний фонд, а це, в свою чергу, підвищить рівень пенсійного забезпечення.
Здійснена реформа у сфері оплати праці призведе до забезпечення трудових прав громадян і зменшення неоформленої зайнятості.

Підводячи підсумки голова райдержадміністрації наголосила на необхідності формування чітких пріоритетів, визначення плану дій, щоб спільними зусиллями працювати над прийняттям ефективних рішень для створення робочих місць, отримання людьми гідної заробітної плати, сплати чесних податків до бюджету для розвитку району.



Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор